Organizacja Domu


Dom Pomocy Społecznej

Dom dysponuje pokojami jedno - i wieloosobowymi z łazienkami. Pokoje wyposażone są w niezbędne meble i sprzęty, pościel i bieliznę pościelową, utrzymane w należytej czystości. Obiekt jest budynkiem 3-piętrowym, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym celu zostały wybudowane specjalne podjazdy oraz windy, które ułatwiają osobom starszym i niepełnosprawnym swobodne poruszanie się po i wokół Domu. Budynek jest wyposażony w system alarmowo-przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy. W Domu znajdują się do wspólnego użytku mieszkańców pomieszczenia do terapii i rehabilitacji, kuchenki pomocnicze, pomieszczenia do prania i suszenia, jadalnia, palarnia, 2 pokoje gościnne, gabinety medycznej pomocy doraźnej oraz pomieszczenia dziennego pobytu i miejsce kultu religijnego. Na terenie Domu znajduje się kuchnia, która przygotowuje mieszkańcom 3 posiłki dziennie, z uwzględnieniem wskazań lekarskich dotyczących diety. Dom posiada również przyległy ogród, pozwalający wypocząć mieszkańcom na świeżym powietrzu wśród zieleni. Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu przez wykwalifikowany personel.

Dział Wsparcia Dziennego

Dział Wsparcia Dziennego (DWD) jest ośrodkiem wsparcia realizującym usługi opiekuńcze dla osób z chorobą Alzheimera lub innymi rodzajami otępień, w szczególności dla osób oczekujących na umieszczenie w domu pomocy społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dział świadczy usługi od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Liczba miejsc – 20. W ramach swojej działalności Dział zapewnia: szeroko pojęte usługi opiekuńcze, terapię zajęciową, gimnastykę ogólnokondycyjną, różne formy rekreacji, treningi z zakresu umiejętności społecznych, dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiad), transport, poradnictwo i pomoc uczestnikom w załatwianiu ich spraw życiowych, poradnictwo i wsparcie dla osób sprawujących opiekę nad osobą korzystającą z usług Działu. Powyższy zakres usług, uzależniony jest od indywidualnych możliwości psychofizycznych oraz potrzeb uczestnika. Odbiorcą usług świadczonych przez Dział może być osoba z chorobą Alzheimera lub innym rodzajami otępień, poruszająca się samodzielnie bądź przy pomocy sprzętu ortopedycznego. Ośrodek w ramach świadczenia usług nie zapewnia uczestnikom leków i stale używanych środków higieny osobistej (pieluch, podkładów itp.).


udostępnił: Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta", wytworzono: 2018/05/18, odpowiedzialny/a: Paweł Zarzycki, wprowadził/a: Paweł Zarzycki, dnia: 2018/05/18 12:39:06
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Paweł Zarzycki 2018/05/18 12:39:06 modyfikacja wartości
Paweł Zarzycki 2018/05/18 12:37:39 nowa pozycja